12.20.2013

14 sposobów na zdobycie motywacji!

Kilka dni temu pisałem o tym Co robić kiedy nie masz motywacji? dzisiaj przedstawiam 14 sposobów na zmotywowanie się do zrobienia czegokolwiek.

1.  . Umowa z samym sobą.
Jest to mój ulubiony sposób na zmotywowanie samego siebie. „Trochę się pouczę, a potem obejrzę nowy odcinek serialu (ewentualnie cały sezon)” – co jest trochę dalekie od prawdy, bo ja się nie uczę, ale zawsze nagradzam sam siebie, bo kto da mi lepszą nagrodę niż ja sam?

2. Udawaj motywacje.
Kiedy naprawdę sytuacja zmusza Cię do pracy, ale Tobie się nie chce, powinieneś zacisnąć zęby i zrobić co masz zrobić, a motywacja przyjdzie sama do ciebie. Zobaczysz po 10 minutach nie będziesz w stanie oderwać się od pracy.

3. Zacznij od najważniejszych rzeczy.
Kiedy masz do wykonania kilka lub kilkanaście rzeczy/spraw do załatwienie, najlepiej jest zacząć od tych najważniejszych, nie dlatego że są najważniejsze, ale dlatego że prawdopodobnie są one czasochłonne i trudne w wykonaniu, dlatego ukończenie ich da Ci motywację i siłę aby zabrać się za resztę.

4. Zacznij powoli.
Zamiast rozpędzać się jak Struś Pędziwiatr i robić zadania aby zrobić, uspokój się i zrób coś powoli. Zrobić coś powoli nie znaczy zrobić to źle, a lepiej powoli niż w ogóle. Robiąc coś powoli będziesz miał większą pewność że robisz to dokładnie.

5. Zapamiętaj sukcesy.
Pamiętaj o każdym swoim sukcesie, to one san najbardziej motywują i napędzają do dalszej pracy, o każdym nawet o znalezionej złotówce na ulicy.

6. Działaj jak Bohater.
Od powodzenia Twoich działań nie zależy tylko los Twojej motywacji ale też dalsze losy świata! Nie zawiedź nas!

7. Baw się dobrze.
Wykonując zadania w zabawny i kreatywny sposób nie tylko zdobędziesz motywacje, ale przy okazji się rozerwiesz tak że będzie Ci szkoda kończyć to co zacząłeś.

8. Nie bój się porażki.
Porażka to najcenniejsza lekcja jaką możesz dostać, bez nich nie byłoby sukcesów. Z każdego niepowodzenia wyciągnij lekcje, nie załamuj się tylko wspinaj na szczyt!

9. Porównaj się z sobą, nie z innymi.
Porównując to co masz z tym co mają inni nie pomoże Ci w zdobyciu motywacji, a efekt będzie wręcz odwrotny. Wiem, że użyjesz tłumaczenia „On mnie inspiruje, chce mieć to co on ma, chce żyć tak jak on”.

Nikt nie przeżyje Twojego życia za Ciebie, powinieneś dążyć do tego co Ty chcesz, a nie do tego co ktoś ma, prawdopodobnie nigdy tego nie będziesz miał, dlatego że jesteś innym człowiekiem i masz inne potrzeby

10. Dlaczego właściwie to robisz?
Może nie takiej rady się spodziewałeś ale po co marnować swój czas i energię na coś, co nie jest Ci do niczego potrzebne? Lepiej skupić się na ważniejszych rzeczach!

11. Zapisz swoje cele.
Zapisz swoje cele oraz powody, dla których chcesz je osiągnąć, a następnie przypnij kartkę w jakimś widocznym dla Ciebie miejscu, abyś miał ją przed oczami klika razy w ciągu dnia.

12. Odłącz telewizję.
Może najwyższa pora przenieść się z krainy przełączania z reklamy na reklamę do krainy realnego życia?

13. Znajdź to co czyni Cię szczęśliwym.
A następnie zrób to!

14. Każdy dzień się liczy!
Nikt nie będzie żył wiecznie, no może Pharrell Williams on się nie starzeje. Skup się na tym co kochasz i chcesz robić do końca swojego życia!

 Zobacz też:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz