12.12.2013

Podstawowe podstawy aby zacząć mały biznes online

W ostatnim czasie nieudolnie walczę z biznesplanem na otwarcie mojego bardzo małego sklepu internetowego. Wiem że oprócz mnie jest mnóstwo osób, które są w trakcie otwierania lub myślą o otwarciu, dlatego przygotowałem kilka rad. 

Wskazówka #1: Skup się na tym co ważne.
Co jest ważnego? Działania, oczywiście!

Na początek najważniejsze jest aby się w końcu ruszyć i zacząć, nie zatrzymuj się w miejscu i nie zastanawiaj się nad szczegółami bo nie ma sensu.

Prace papierkowe, wizytówki, opakowania, papeteria to ani trochę nie jest ważne.

Biznes online powstaje nie bez powodu. Oszczędź swój czas, pieniądze i nie drukuj wizytówek.

Wskazówka #2: Dokształć się.
Obojętnie jaki biznes internetowy chcesz zacząć (blog, sprzedaż na allegro, własny sklep, marketing internetowy) jest mnóstwo ludzi, którzy zrobili to przed tobą. Założę się że większość z nich opisała swoje doświadczenia na Internecie, chociażby na jakimś forum. Naprawdę warto to przeczytać.

Czasami ludzie opisują co ich doprowadziło do sukcesu, do czego zachęcają a do czego nie. Nawet jeśli w księgarni jest poradnik związany z tym co ty chcesz prowadzić – nie żałuj pieniędzy na niego.

Jako najważniejszą zasadę, której musisz się nauczyć bez względu na to jaki interes chcesz prowadzić, jest marketing. Kiedy raz nauczysz się paru zasad z nim związanych nie tylko rozwiniesz swój biznes, wypromujesz go, ale też nauczysz się paru sztuczek w codziennym życiu.

Wskazówka #3: Poproś o pomoc.
Możliwe że jesteś nieśmiały i boisz się prosić o cokolwiek, jednak nie pozwól aby było to barierą do twojego sukcesu.

Oczywiście że spotkasz się z odmową. Wielu ludzie nie odbierze twoich telefonów, nie odczyta wiadomości czy meili.

Ale wiesz co? To nie ma znaczenia.

Zaczęcie biznesu nie jest łatwe, jakaś selekcja musi być.

Możesz być zadziwiony kiedy osobą, której boisz się poprosić o pomoc, zgodzi ci się jej udzielić, ale tego nigdy się nie dowiesz jeśli nie zapytasz.

Wskazówka #4: Współpracuj z społeczeństwem.
Zanim zaczniesz sprzedawać w swoim własnym sklepie, zacznij to robić na allegro lub ebay. Nie tylko poznasz trochę zasad tego rynku, ale dowiesz się na jakie produkty jest popyt a na jakie nie, jakie ceny ustalić aby zainteresować odbiorców.

 Najważniejsze jest to że pozyskasz też dane meilowe klientów, których możesz później zawiadomić że otwarłeś sklep internetowy i dać na przykład zniżkę dla stałego klienta.

Wskazówka #5: Nie rzucaj od razu etatu.
Możesz znaleźć masę historii ludzi, którzy prowadzili równocześnie biznes online i pracowali na etacie, jednak jest dla tego powód.

Ludzie, który zrezygnowali z normalnej pracy, nie mieli wsparcia finansowego. Nie pracowali, a na początku ich internetowego biznesu nie było klientów, a były rachunki i koszty do poniesienia, dlatego sobie odpuścili.

Chcę żebyś rzucił etat tak bardzo jak ty chcesz go rzucić, ale nie chcę abyś to zrobił zbyt wcześnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz