12.09.2013

Co możesz zrobić bez internetu!?


Siedząc sobie w niedziele na nudnym wykładzie z wstępu do fizyki (a tak właściwie może nie byłby nudny gdybym wiedział o co w nim chodzi) postanowiłem napisać nowy post - w końcu - problem polegał na tym że nie było dostępu do internetu.

Po 10 minutach płaczu i kolejnych minutach akceptacji tego tanu rzeczy, postanowiłem i tak napisać post.

7 rzeczy, które możesz robić bez internetu.

1. Napisz post!
Jeśli jesteś blogerem lepszym niż ja, takim który nie zaniedbuje swoich czytelników brak internetu możesz wykorzystać na napisanie postu. Bez internetu będzie Ci łatwiej, ponieważ nic Cię nie będzie rozpraszało. Nawet jeśli masz post na jutro czy pojutrze i tak możesz go napisać, zawsze przyda Ci się jakiś w zapasie.

2. Posprzątaj biurko.
Następnym razem, kiedy nie będę miał internetu a będę w swoim pokoju wykorzystam ten czas na posprzątanie swojego biurka. Mam na nim masę niepotrzebnych rzeczy. Kartki, papierki, kable, akwarium które jest puste od ponad pół roku i wiele wiele innego badziewia.

3. Wyczyść komputer.
Czyszczenie swojego komputera zewnątrz jak i na dysku może przynieść te same efekty co sprzątanie swojego biurka. Usunięcie 50 niepotrzebnych ikon i folderów z pulpitu pomoże Ci zachować szybsze dojść do programów najczęściej przez Ciebie używanych, te których nie używasz możesz odinstalować przez co zwiększysz wielkość wolnego miejsca na dysku jak i szybkość pracy komputera. Nie zapominaj też aby wyczyścić komputer z zewnątrz, wyciągnąć resztki jedzenia z klawiatury i zetrzeć wszystkie smugi z monitora.

4. Kopia danych.
Jeżeli jesteś w pracy, prawdopodobnie dział IT już o to zadbał, ale jeśli jesteś w domu zapasowa kopia danych Twojego komputera zawsze może się przydać. Nie jest Ci do tego potrzeby żaden dodatkowy dysk jeśli takiego nie posiadasz, jest mnóstwo programów internetowych które oferują przetrzymywanie danych na ich serwerach. Uszykuj sobie co chcesz skopiować, następnie gdy odzyskasz połączenie z internetem może wszystko wgrać.

5. Zrób przerwę i idź coś zjeść.
Jeśli siedzisz przed komputerem już jakiś czas możesz w końcu wstać i rozprostować nogi. Idź do kuchni zrób kanapkę lub przejdź się do baru lub restauracji - świeże powietrze dobrze Ci zrobi - tylko nie wybieraj się do FastFood'a on Ci dobrze nie zrobi ...

6. Idź spać.
Czasami spędzamy za dużo czasu przed komputerem pochłonięci tym całym internetem, facebookiem i wieloma wieloma innymi rzeczami i nie mam czasu na sen, ponieważ w czasie który powinniśmy na niego przeznaczyć musimy nadrobić czynności, które mieliśmy zrobić w czasie który przesiedzieliśmy w internecie.
Może pora wykorzystać ten czas bez dostępu do sieci i porządnie się wyspać.

7. Wal głową w mur.
Jeżeli jesteś tak bardzo zrozpaczony brakiem internetu jak ja i po prostu nie możesz sobie wyobrazić życia bez niego, możesz wyrazić swój ból i złość waląc głową w ścianę do momentu aż znów się z nim połączysz. Tylko pamiętaj nie wal w nośną!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz