1.10.2014

Stwórz sobie pracę marzeń!

Nie możesz znaleźć dla siebie pracy? Stwórz ją sobie!

Nie czekaj aż ktoś wyciągnie do ciebie rękę lub wygrasz na loterii. Stwórz sobie wymarzoną pracę!

Nie jest to łatwe ale jest to możliwe. Wymaga to ciężkiej pracy, sprytu i pomysłowości ale się bardzo opłaca. Jeżeli jesteś gotów na ryzyko – czytaj dalej!

Twój duży pomysł.
Może już wiesz co chcesz robić, co tak naprawdę kochasz. Co jest twoją pasją. Jeśli masz szczęście twoja odpowiedź na te pytania będzie bardzo złożona. Jeśli nie masz na nie odpowiedzi, to najwyższa pora poznać siebie.

Wybierz jeden pomysł lub połącz kilka z sobą. Nie czuj się przywiązany do pomysłu, jeśli nie wyjdzie, możesz zawsze spróbować czegoś innego. Pamiętaj że uczysz się w dużej mierze przez popełnianie błędów, a nie przez analizowanie ewentualnego wyniku danej sytuacji.

Niech Twoja pasja stanie się twoją wymarzoną pracą.

Zaryzykuj.

Potrzebujesz mnóstwa pieniędzy żeby zacząć? Nie! Natychmiast rozkazuje Ci wyrzucić z głowy przeświadczenie że aby „zarobić pieniądze musisz wydać pieniądze”.

Większość największych na świecie korporacji zaczynała nie mając nic, a tak właściwie nie mieli nic, mieszkali z rodzicami i nie pracowali. Dlaczego im się udało? Potrafili zaryzykować bo nie mieli nic do stracenia.

Bądź dobry w tym co robisz.

Jeżeli chcesz żyć z tego co lubisz robić, musisz być w tym naprawdę dobry. Jednak bez względu na to czy wiesz co lubisz robić czy dopiero to odkrywasz nadal potrzebujesz wiele czasu i praktyki w tej dziedzinie.

Im więcej tym lepiej. Zastanów się co już umiesz, co wymaga doszkolenia, a czego trzeba się nauczyć.

Bądź dobry w tym co robisz, a inni ci dobrze za to zapłacą.

Moc własnej pracy.
To coś niesamowitego kiedy masz 100% kontrolę nad swoim życiem i pracujesz w miejscu, które sam dla siebie stworzyłeś. Nie jesteś już tylko pasywnym zwiedzającym świat jesteś czymś więcej, kimś kto go tworzy. To coś niesamowitego.

Jeśli pracujesz dla kogoś i „dusisz” się w tej pracy – współczuje ci. Jednak masz w tym momencie niesamowitą okazję do zmienienia swojego życia. To może być prawdopodobnie najlepsza rzecz jaką zrobiłeś. 

Zobacz też:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz