1.18.2014

Jeden duży błąd

Jest to błąd, który popełnię mnóstwo razy w swoim życiu i pewni jeszcze nie raz go popełnię.  Jest to również błąd, który popełniają prawie wszyscy. Co to za błąd?

Przecenianie ile czasu zajmie uzyskanie celu.

Tak właściwe to są dwa błędy, na początku przeceniasz ile czasu zajmie Ci na przykład zrzucenie wagi czy oszczędzanie na wymarzone wakacje, a potem z tego rezygnujesz.

Możliwe że czujesz się w pewnym stopniu przytłoczony jak długo zajmie Ci osiągnięcie celu. W Twojej głowie potrzeba kilka lat, a w rzeczywistości nawet nie zacząłeś.

To oczywiste że wystarczy zacząć aby odnieść sukces, ale czasem warto trochę poczekać aby odnieść jeszcze większy sukces. Według mnie przecenianie czasu jest najczęstszym błędem jakim popełniamy – w sumie to chyba każdego dnia. Społeczeństwo, a w głównej mierze badziewna telewizja wmawia nam że możemy mieć błyskawiczne efekty wszystkiego (w szczególności jeżeli mówi to trenerka fitness po odsysaniu tłuszczu i powiększeniu piersi).

Rozwiązanie wczesnego poddawania się.
Ciężko określić ile czasu zajmie Ci cokolwiek zanim to ukończysz czy zobaczysz rezultaty. Jednak jest na to jeden prosty sposób, przed Tobą na pewno zrobił to już ktoś inny lub nawet kilku ktosiów. Może w magiczny sposób nagle nie przeżyjesz ich życia, ale możesz zapoznać się z ich obserwacjami i wnioskami – wystarczy poszukać w internecie.

To może być w wielu przypadkach jedyne i najprostsze rozwiązanie przedwczesnego poddawania się a czasem w ten sposób można nawet pokonać strach (lenistwo) przed zaczęciem.

Możesz przeszukać blogi, fora, wpisy na portalach czy magazynach, w książkach a nawet w filmach dokumentalnych – wszystkie źródła są dostępne już teraz – z pewnością znajdziesz kogoś w podobnej sytuacji.

Ponowna kalkulacja.
Po dokształceniu i wzbogaceniu wiedzy o doświadczenie innych osób możesz skorzystać z programów, które obliczą za Ciebie ile czasu zajmie Ci zrealizowanie celu, a dodatkowo pokażą jakie kroki musisz podjąć w tym kierunku.

Przykładowe aplikacje:

Z nową wiedzą i dopracowanym planem działania nie będziesz czuł potrzeby rezygnowania z czegokolwiek, a Twoje oczekiwania staną się bardziej realne.

Zobacz też:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz