10.14.2013

3 rady Johna Lennona aby dostać to czego chcemy w życiu.

Jeżeli nie żyłeś w jaskini przez ostatnie kilka lat, dobrze wiesz kim jest John Lennon. Jeśli nie, to lepiej nie mów tego głośno lub po prostu wygoogluj.

1. Zamiast zapadać w samozadowolenie, pracuj na to co chcesz mieć.
„Gdyby każdy chciał pokoju na świecie, zamiast kolejnego odcinku serialu, to byłby pokój”

Bardzo łatwo jest popaść w samozadowolenie i spędzić resztę życie przed telewizorem z paczką chipsów i butelką coli, ale jeśli chcesz coś osiągnąć w swoim życiu, musisz pozbyć się tego nawyku jak najszybciej. Marnuje on Twoją energie i czas, a co najgorsze przesłania Ci rzeczywistość.

Najlepszym sposobem aby uniknąć samozadowolenia jest 100% świadomość swoich celów, planów oraz osiągniętych do tej pory zadań, a co najważniejsze świadomość swojego zachowania.

Dobrym sposobem jest też wyćwiczenie w sobie różnorakich nawyków, takich jak na przykład wczesne wstawanie, należałoby również ograniczyć marnowanie czasu na bzdury – to co ja robiłem ostatnio zamiast pisać dla was posty.

2. Żyj swoim życiem. Zbieraj doświadczenie zamiast planów.
„Życie jest tym, co się dzieje dookoła Ciebie, gdy jesteś zajęty obmyślaniem planów”

Zaplanuj swoje życie, ale nie utknij w planowaniu. Nie możesz zaplanować idealnego życia aż od narodzin aż po samą śmierć. W życiu nie unikniesz błędów i pomyłek, z resztą to na nich najbardziej się uczymy.

Bez względu na to czy dane doświadczenie jest „dobre” lub „złe” i tak wniesie coś wartościowego do naszego życia. Z biegiem czasu nawet to najgorsze zdobyte doświadczenie może być najlepszą lekcją jaką w życiu dostaliśmy.

Możemy planować, planować i planować a życie i tak nie będzie doskonałe. Nie należy jednak przesadzać bo życie minie Ci przed oczami i nawet tego nie zauważysz.

Najlepiej jest zrobić, a następnie obserwować wyniki, niż snuć przypuszczenia.

3. Bądź otwarty.
„Im więcej widzę, tym mniej wiem na pewno”

Jeżeli zawsze myślisz że wszystko robisz dobrze, później będzie Ci trudno rozwijać swoją świadomość i kształtować swoje życie. Bądź otwarty na to że może być źle, z resztą przecież może jednak mieć zawsze racje jest wygodniej i łatwiej?

Jeśli się nie otworzysz na otaczający Cię świat, niczego się z niego nie nauczysz.

Twój umysł powinien działać podobnie jak filtr w akwarium. Powinien wciągać otaczające Cię informacje, a następnie zostawiać w środku te wartościowe a wszystkie inne głupoty wypuścić. I w taki właśnie sposób z biegiem czasu posiądziesz odpowiednią do funkcjonowania wiedzę i doświadczenie.

Jest o wiele prościej przejść przez otwarte na oścież drzwi, niż dobijać się do zamkniętych, których nikt nam nie otworzy.  Nie popełniaj tego błędu, miej otwarty umysł i ciesz się pełnią życia.

Zobacz też:

8 komentarzy:

 1. John Lennon udziela przydatnych rad :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Boże, kocham Cię! nawet nie wiem co napisać, oby więcej takich ludzi z taką mentalnością <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie prawdziwe, jak sam Lennon, Yoko i ich muzyka...

  OdpowiedzUsuń
 4. Trafne te rady :) Dodałbym jeszcze kilka, ale całość i tak prezentuje się dobrze.
  Pozdrawiam Paweł Zieliński

  www.twojwybortwojaprzyszlosc.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam pkt. 2 :) Nie bez powodu mówi się, że jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, to opowiedz mu o swoich planach.
  Ja nie lubię planów, mam taka naturę, że nie potrafię ściśle się czegoś trzymać. Jeśli wybrałabym wariant A, a w trakcie działania okazałoby się, że odkryłam nowy i lepszy - wariant B - to bez mrugnięcia okiem go zmienię. I rozwalę plan.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny wpis. Jako fanka The Beatles ucieszyłam się, jak zobaczyłam tytuł :D Mi najbardziej przypadł do gustu pierwszy cytat. Trzeba ciągle rusząc tyłek :D

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja lubię punkt trzeci, jak dla mnie najważniejszy! :)

  OdpowiedzUsuń