10.05.2013

Supermoce z seriali TV

Jak niesamowite mogłoby być nasze życie gdybyśmy posiadali supermoce? Jesteś normalnym chłopakiem lub dziewczyna i nagle BAM, możesz czytać ludziom w myślach lub prowadzić normalną pogawędkę z bandą zwierzaków.

To właśnie dla tego uwielbiam filmy i seriale o tematyce nadprzyrodzonej. Przyznaj się że nie raz oglądając taki serial zastanawiałeś się jak to będzie być na miejscu tej osoby z filmu.

Lata 90 były czymś niesamowitym nie dla tego że ja się w tedy urodziłem, ale dla tego że mieliśmy wtedy masę genialnych seriali i filmów z stanów. Oto kilka z nich, które najbardziej zapadły mi w pamięci.

1. Zdolności fizyczne Buffy.
Buffy z serialu Buffy The Vampiere Slayers jest niesamowita nie tylko jako kobieta ale też jako pogromca wampirów. To jak potrafi skopać każdy tyłek jest czymś genialnym. Chciałbym żyć w jej świecie gdzie mógłbym każdej nocy walczyć z bestiami. Prawdopodobnie pominąłbym wątek z miłością do wampira, ale Buffy nie odmówiłbym.

2. Podróżowanie w czasie.
Wiem że umiejętność podróżowania w czasie nie zaliczą się do umiejętności nadprzyrodzonych ale kto nie chciałby zbadać przyszłości, tak jak Fry z Futuramy. Najfajniejszą możliwości byłoby robienie zakupów w przyszłości, szczególnie technologicznych, koniec z marudzeniem ze masz za stary komputer, bo mając taki z przyszłości w czasach obecnych jesteś jedynym posiadaczem.

3. Zdolność leczenia ludzi.
Większość kosmitów z Roswell ma niesamowite moce, jednak uważam że to Max ma najlepszą zdolność z nich wszystkich - leczenie ludzkich obrażeń. Wydaje mi się ze to chyba najwspanialsza i najbardziej wyjątkowa moc jakiej można sobie zażyczyć a co dopiero posiadać.


4. Być czarodziejem.
To chyba moje największe niespełnione marzenie w życiu. Chyba najwięcej mojego dzieciństwa poza Simsami, pochłonął serial Sabrina The Teenage Witch. Nadal bardzo chciałbym mieć magiczne zdolności jak Sabrina, ale wydaje mi się że jeszcze większą radość sprawiłoby mi posiadanie Salema, gadającego kota z serialu.


5. Zdolność poruszania przedmiotów siłą umysłu.
Wiem że Matilda to nie serial, ale to jeden z najlepszych filmów mojej młodości. Z pewnością nie chciałbym być Matildą, ale chciałbym posiadać jej umiejętność poruszania przedmiotów siłą umysłu. Jak nie niesamowite byłoby w tedy życie? Z pewnością czułbym się jak jeden z X-menów.


6. Zdolności Alex Mack
W serialu The Secret World Of Alex Mack tytułowa Alex zostaje potrącona przez ciężarówkę, a następnie została oblana odpadami toksycznymi z tej właśnie ciężarówki. Tak na prawdę, byłą to najlepsza rzecz w życiu jaka ją spotkała. Zyskała ona masę nadprzyrodzonych umiejętności, między innymi potrafiła się przemienić w pas lub płyn, ciecz czy kałużę dzięki czemu mogła bez problemu przedostać się pod drzwiami.

A ty jaką supermoc nie koniecznie z tych wymienionych wyżej, chciałbyś posiadać? 


14 komentarzy:

 1. Sabrina i Salem - wychowałam się na tym :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bycie czarodziejem i podróźowanie w czasie - to są umiejętności, które chętnie bym zagarnęła postaciom z seriali :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bym mogla byc czarodziejka jak Sabrina :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba każdy znajdzie dla siebie chociaż jedną postać, której moc chciałby posiadać :)
  Pozdrawiam Paweł Zieliński

  www.twojwybortwojaprzyszlosc.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. też bym chciała umieć skopać tyłek komuś jak Buffy ;)
  Pozdrawiam. Link do mnie

  OdpowiedzUsuń
 6. Salema bym chciała, niekoniecznie nawet gadającego ;) No i chciałabym czytać w myślach, chociaż to można wypracować, tylko praktyka, a z tym już ciężej. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ojej Sabrina, to było straszne, ale oglądałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę przyznać, że zawsze chciałam być jak Sabrina. Ba, teraz nawet bym chciała :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Masz rację, seriale były fantastyczne. Ja obecnie chciałabym mieć moc latania lub bycia niewidzialną. Kiedyś to byłoby pewnie czytanie w myślach. Telepatia też byłaby ciekawą mocą.
  Nie zgodzę się jednak z jedną Twoją myślą (może przez przypadek tak to zinterpretowałam). Teraz też jest dużo dobrych amerykańskich seriali :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja chciałabym mieć zdolność Sherlocka z serialu BBC - mieć w umyśle wielką bazę danych, przeczesywać ją i łaczyć fakty :) Tylko bez jego aspołeczności.
  PS Paskudna literówka wkradła Ci się w pierwszym zdaniu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Oczywiście moc Maxa Evansa (dobrze pamiętam nazwisko?). Pomijając już fakt, że byłam szaleńczo zakochana w tym facecie z kosmosu. A wiedźmą już jestem.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeju... to ja pamiętam, jak kiedyś chciałam mieć "super-moc" czytania w myślach... Jednak dziś myślę, że po jednym dniu jej posiadania chyba popełniłabym samobójstwo.
  Na dzień dzisiejszy najbardziej chciałabym umieć latać :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Życie, nie rzycie. Takie błędny sprawiają, że nie podchodzi się poważnie do autora. Popracuj nad tym, bo pomysły masz fajne i ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 14. ja chciałam być dziewczyną Maxa z Roswell :D choć w moim ówczesnym wieku było to chyba normalne... poza tym chciałam także mieszkać w takim mieście jak Jetsonowie (w sumie to bajka i średnio tu pasuje, ale też jest wyimaginowaniem, prawda?), Sabrina i marzenie o tym, że potrafi się czarować pamiętam dość dobrze z dzieciństwa, i muszę przyznać że w ostatnim dziesięcioleciu zachwyciły mnie zdolności z filmu Wolverine :D

  OdpowiedzUsuń