7.24.2013

Nigdy nie jest za późno aby zmienić życie


Może czasami masz wrażenie że powinieneś zacząć zmieniać swoje życie w znacznie młodszym wieku. Może wydaje Ci się że powinieneś już urodzić się w takim życiu jakie w dorosłym wieku chciałbyś prowadzić. Może masz też wrażenie że jest już za późno na zmiany,

Niewykluczone że czasem rozmyślasz o swojej przeszłości w sposób „gdybym tylko wtedy zrobił tamtą rzecz moje życie byłoby inne lub lepsze”.
To może być prawda, ale nigdy się nie przekonasz, do póki nie będziesz posiadaczem wehikułu czasu.
A co najważniejsze, powracając w myślach do zdarzeń z przeszłości w cale ich nie zmienisz, ewentualnie przez ciągłe rozmyślanie „co byłoby gdyby” poczujesz się gorzej.

Nigdy nie jest za późno aby osiągnąć coś w swoim życiu lub wprowadzić diametralne zmiany – nie ważne w jakim wieku jesteś.

Rozumiem że być może nie jesteś w stanie zmienić swojego życia w taki sposób jaki chciałbyś, z powodu wszelkiego rodzaju ograniczeń jak na przykład finanse, ale zawsze możesz zacząć od małych zmian.

Dzięki tej jednej małej zmianie możesz otrzymać pewność siebie i siłę potrzebną do wprowadzenia kolejnych, większych zmian.

4 kroki, które pomogą Ci zacząć wprowadzanie zmian. 

1. Pomyśl o tym co chcesz zmienić.
Może już to wiesz. To może być twoje zdrowie, twoja pewność siebie a może Twoja sytuacja finansowa lub potrzebujesz trochę czasu aby o tym pomyśleć. Skup się przez jakiś czas na tej rzeczy a wtedy będzie Ci łatwiej do niej dążyć.

2. Wybierz jedną rzecz i skup się na niej.
Prawdopodobnie nie jesteś w stanie zmienić trzech, czterech czy pięciu rzeczy na raz w swoim życiu nawet jeśli myślisz że dasz rade.

Możesz na przykład wybrać okres 1 roku na poprawienie swojego staniu zdrowi lub kontaktów z najbliższymi. 365 dni to kupa czasu.

3. Małe kroczki.
Uczucie że coś jest za duże, za straszne, za trudne jest jednym z największych czynników powstrzymujących przed podjęciem działania.

Z drugiej strony ludzie często przeceniają swoje możliwości. Coś brzmi świetnie w ich głowie lecz kiedy zabiorą się za wykonywanie tego i nie idzie po ich myśli to rezygnują z tego.

Skupianie się na jednej rzeczy i dążenie do niej małymi kroczkami brzmi jak coś co by dziecko wykonało.

Pamiętaj! Kiedy wybierzesz cel do którego chcesz dążyć a nie wiesz jak się za niego zabrać – wykonaj mały kroczek, prosta jedną rzecz, która przyjdzie ci do głowy, a dalej pójdzie z górki.

I tak przechodzimy do kroku numer 4.

4. Zapytaj się Siebie: „Co mogę zrobić aby machina ruszyła?”
Nie zatrzymaj się na planowaniu lub odkładaniu wszystkiego na jutro, na następny tydzień itp. Uruchom machinę zmian już dziś! Wystarczy zrobić jeden mały krok!

Powodzenia! 


10 komentarzy:

 1. Po prostu wystarczy chcieć, a nie później żałować niespełnionych marzeń :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny wpis! Nie pozostaje nic innego tylko działać ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobają mi się Twoje posty ;)
  żeby zmienić życie wystarczy tylko odrobina chęci ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja zawsze żałowałam, że jak byłam młodsza to nie nauczyłam się grać na gitarze. Teraz nie mam możliwości, aby to zrobić, ale jest to jednym z moich celów i kiedyś się nauczę grać. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jestem z tych co myślą nad swoją przeszłością i zastanawiają się jak ją zmienić.
  Jestem z tych, co co chwilą dodają sobie nowych rzeczy do zmienienia i w efekcie wszystko rzucają w cholere z nadmiaru. Ostatnio znów mnie przerosły wszystkie rzeczy, które chce w sobie zmienić - oczywiście, z znów wzięłam ich za dużo.
  Dziękuje za te punkty. Bardzo przydatne ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. świetne porady! trzeba w końcu ruszyć do przodu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. To jedna z najważniejszych rzeczy, jakich można się nauczyć. Bo niewiele wydarzeń pojawia się w naszym życiu w tym mitycznym "właściwym czasie". ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadzam się, chcieć to móc przynajmniej w większości przypadków:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten tytuł jest naprawdę świetny :) To sama prawda, jeśli mam być szczery.
  Pozdrawiam Paweł
  http://twojwybortwojaprzyszlosc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń