7.05.2013

Zawsze się uśmiechaj!W obecnych czasach wszyscy żyjemy w pośpiechu, pochłonięci mnóstwem spraw często zapominamy o prostej rzeczy jaką jest uśmiech.

W każdym momencie, w każdej chwili możemy odnaleźć cząstkę szczęścia, a w cale nie musimy być w ekstazie cały dzień. Często jesteśmy smutni czy przygnębienie, zdołowani, a do szczęścia nie ma długiej drogi wystarczy się uśmiechnąć.

PAMIĘTAJ! 
Możesz uśmiechnąć się do siebie lub do dowolnie wybranej osoby, w każdym momencie, w każdej chwili (poza pogrzebem oczywiście) a momentalnie poprawisz swój dzień i tej drugiej osoby.

Rozumiem też że posiadanie uśmiechu na twarzy przez cały dzień może być niepokojąco odebrane przez otoczenie, mogą nas też rozboleć strasznie mięśnie twarzy, ale można tez posiadać uśmiech wewnętrzny czyli  mieć spokój, odczuć radość ale bez uśmiechu na twarzy, pomyśleć o cudzie tej chwili i "poczuć" uśmiech od środka.

Co masz do radość w danej chwili:
 • Masz kogoś w swoim życiu, kto troszczy się o ciebie
 • Znajdujesz się w pięknym otoczeniu
 • Jesteś wspaniałomyślny, masz dobre serce
 • Zjadłeś coś dobrego
 • Możesz szczerze docenić swoje życie
 • Spotkała cię miła niespodzianka 
I tak dalej, i tak dalej ... Prawdopodobnie nie nie masz wszystkich ty powodu do uśmiechu, ale nie wie ważne liczy się jeden czy dwa. Najważniejsze jest to że można się uśmiechać bez powodu.

Pamiętaj o uśmiechu i dodawaj nim kolorów do tego nudnego i szarego życia jakie mamy na co dzień. 

9 komentarzy:

 1. Uśmiechnij się, a świat uśmiechnie się do Ciebie ;)Polacy tak często zapominają o uśmiechu, nawet przechodząc obok nich, gdy się uśmiechniesz to zaczną się dziwnie patrzeć, to smutne.

  OdpowiedzUsuń
 2. A to da się żyć bez uśmiechu? Często uśmiech rozwiąże nie jeden problem:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uśmiech, pogoda ducha - są bardzo ważne w życiu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uśmiech to lek na całe zło :) Pomaga w wielu sytuacjach i zmienia rzeczy o 180 stopni.
  Pozdrawiam Paweł
  http://twojwybortwojaprzyszlosc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Jezu, ja mam problem, żeby się nie uśmiechać na pogrzebach. :>

  Btw, przesyłam wirtualny uśmiech. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja baaardzo rzadko sie usmiecham, wiele razy zdarzylo mi sie, ze Ktos byl zaskoczony jak zobaczyl moj usmiech xD mam wrazenie po prostu, ze nie umiem sie usmiechac, nawet gdy jestem szczesliwa.

  OdpowiedzUsuń