8.29.2013

Bądź BARDZIEJ pozytywny!

Wydaje mi się że najlepszy sposób aby uczynić nasze życie mniej skomplikowanym jest myślenie w bardziej pozytywny sposób.

To oczywiście nic nowego, z drugiej strony, to nic prostego. Ale gdy to się sprawdza, większość z nas zaczyna to namiętnie wykorzystywać.

Ale, dlaczego więc nie myślimy pozytywnie od początku?

Myślimy że jest jak jest – to bardzo proste porównać Twoją historie, Twoją przeszłość z przyszłościom. Przeszłość nie równa się przyszłości. Ale jeśli uwierzysz że się równa, to się będzie równać. Jeśli zmienisz swoje myślenie, to zmienisz swoje zachowanie, tym samym zmienisz przyszłość.

Brak energii – myślenie i wprowadzanie zmian to zbyt ciężki wysiłek, na który nie zawsze mamy ochotę, lepiej poleżeć skulonym w ciemnościach i użalać się nad sobą.

Brak motywacji – ostatnio znam aż za dobrze ten temat. Może w końcu jakiś producent leków wypuści tabletki motywacyjne.

Próbowaliśmy ale nie wyszło – przez całe nasze życie jesteśmy uczeni że jak coś nam nie wychodzi to jesteśmy głupi (sory, ale taki właśnie przekaz ma polska edukacja). Gdy raz czy dwa nam coś nie wyjdzie przestajemy próbować nowych rzeczy w obawie przed skompromitowaniem się.

Kilka powodów dla których powinieneś stać się bardziej pozytywny:

1. Stworzysz dookoła siebie lepszy świat, tak samo jak otoczenie ma wpływ na ciebie Ty masz na nie, zaczniesz postrzegać świat inaczej, gdy będziesz częściej uśmiechnięty i wesoły.

2. Wywrzesz lepsze pierwsze wrażenie. Każdy kategoryzuje ludzi, ocenia ludzi według wyglądu i podąża ślepo za stereotypami. Stworzenie pozytywnego pierwszego wrażenia na kimś może dla Ciebie przynieść wiele pozytywnych i nieoczekiwanych korzyści w przyszłości.

3. Skupisz się na dobrych cechach innych ludzi. Nie na wadach. To może być bardzo pomocne w budowaniu i utrzymywaniu relacji międzyludzkich.

4. Jest w tedy łatwiej stać się bardziej produktywnym, kiedy tylko przestaniesz leżeć pogrążony w smutkach, pozytywna energia zmusi cię do działań.

5. Jeśli praca będzie bardziej pozytywna, wszystko będzie bardziej pozytywne.

6, Możesz stać się bardziej atrakcyjny. Ludzie lubą pozytywnych ludzi, którzy sprawiają że oni sami czują się dobrze. Smutasy wszystkich dołują.

7. To otworzy twój umysł, dzięki czemu w nowym i innym świetle zobaczysz otaczający Cię świat. Możesz dostrzec zupełnie nowe ścieżki rozwoju w swoim życiu, o których nie miałeś pojęcia

8. Zmarnujesz mniej czasu. Negatywne myślenie może pożerać nam godziny, dni a nawet miesiące.
Jeśli nie chcesz aby uciekły tobie wszystkie dni życia na przekopywaniu problemów, możesz przeczytać mój krótki poradnik rodzenia sobie z problemami. 
Pamiętaj że jeżeli spodobał Ci się ten post i lubisz mojego bloga,
możesz polubić go też na Facebooku :)


16 komentarzy:

 1. Oby chociaż jednak osoba po przeczytaniu tego wpisu zmieniła swoje nastawienie, zamiast wracać do dalszego marudzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zawsze staram się myśleć pozytywnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze uważałam siebie za osobę pozytywną. Swego czasu był to dla mnie ogromny priorytet i tak zostało. Cenię też bardzo ludzi pozytywnych, którzy nie martwią się byle czym i którzy mają energię codziennie do wszystkiego. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Próbowałam i działa! Nie zawsze się udawało, bo faktycznie, łatwe zadanie to nie jest, ale ewidentnie efekty są :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Co racja to racja :)
  Czasem trudno ale warto próbować :)
  xoxo

  OdpowiedzUsuń
 6. Ludzie pozytywni są świetni! :D Poprawiają nastrój samą swoją obecnością:)). Nie warto tracić czasu na negatywne nastawienie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pozytywne myślenie zawsze prowadzi do dobrego. :)
  Chociaż czasem ciężko się zmusić, to cholera, warto być optymistą.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pisanie bloga pomaga mi patrzeć na świat bardziej pozytywnie, wiesz? ;)
  Podoba mi się Twój styl pisania i jasne postawienie sprawy.
  Tylko tak dalej!

  OdpowiedzUsuń
 9. O tak, pozytywnie nastawienie zmienia wszystko!

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo podoba mi się co i jak piszesz - dzięki za tak świetne miejsce w sieci!

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak miło spotkać kogoś kto myśli w ten sposób co my:) I jeszcze na dodatek pisze posta o tej tematyce tego samego dnia co my:) Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajny post. Uśmiech na twarz, optymizm i wiara w swoje siły i marzenia a będziemy góry nosić. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja staram się cały czas myśleć pozytywnie :D Chociaż czasami mam z tym problem :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Pozytywne nastawienie i życie staje się prostsze!:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Generalnie gdyby w myśli i usta ludzi wpuścić więcej pozytywnej energii to świat byłby piękniejszy. Wokół za dużo jest tych wiecznie narzekających, marudzących i co najgorsze - wpływających przez to negatywnie na innych.

  OdpowiedzUsuń
 16. Dlaczego warto myśleć pozytywnie? Samospełniająca się przepowiednia, polecam poczytać. To, jak wygląda rzeczywistość - zależy wyłącznie od nas samych. Jeśli postrzegamy ją w negatywnych barwach - taka właśnie jest. Bo nie ma świata obiektywnego - świat wygląda tak, jak go sobie sami przedstawiamy. Doskonały przykład to sytuacje egzaminacyjne. Wchodzimy do gabinetu profesora z przeświadczeniem, że ma zły humor i na pewno chce nas oblać. Od razu nastawieni jesteśmy negatywnie. Człowiek podświadomie wyłapuje emocje drugiego człowieka. Profesor podświadomie chce sprostać naszym oczekiwaniom wobec niego i rzeczywiście wpada w zły humor. Tak to w skrócie działa. Więcej zainteresowanym powie wujek google.

  OdpowiedzUsuń