12.27.2012

Jak wstać z łóżka?

"Czy muszę dzisiaj wstawać?"
- ja każdego ranka


Zła wiadomość jest taka, że długie spanie zmniejsza nasze IQ.


Wszyscy musimy rano wstać, więc nastawiamy budzik. Jednak jak każdy wie, budzik to narzędzie szatana. Człowiek każdego ranka powinien "rodzić się na nowo", a nie zrywać się w szoku, terroryzowany przez alarm w budziku.


Jednak nie pozostaje ci nic innego jak korzystanie z tego bestialskiego ustrojstwa.


Możesz za to ustalić swoje własne zasady - zostaniesz w łóżku pięć minut dłużej, potem w duchu bohaterskiej dyscypliny wewnętrznej mówisz sobie, że wstaniesz kiedy ostatnia minuta dobiegnie końca. Zaczynasz odliczać ostatnie sekundy - pięć, cztery, trzy, dwa, jeden - i wyskakujesz z łóżka!


Według paradoksu strzały Zenona z Elei, nigdy nie wstaniesz z łóżka.

Paradoks mówi o tym, że strzała wystrzelona z łuku w każdej chwili znajduje się w jakimś punkcie swojej drogi, więc w każdej tej chwili była w spoczynku. Niemożliwe jest zatem, aby ta strzała w każdej chwili poruszała się i pozostawała w spoczynku jednocześnie, więc nigdy nie osiągnie swojego celu, tak jak ty nigdy nie wstaniesz z łóżka - to tylko taka mała dygresja na pobudzenie po świątecznym obżarstwie. 

7 komentarzy:

 1. Świetna porada! :D
  + Obserwuję i liczę na rewanż :D

  OdpowiedzUsuń
 2. No nawet nie żartuj z tym IQ, seeeeerio? Ale ja uwielbiam długo spać :D A paradoks strzały brzmi całkiem nieźle - zwłaszcza dla kogoś, kto zalicza się do tej grupy: "Jeszcze pięć minut..." :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy to prawda czy nie ale tak wyczytałem. Zazwyczaj gdy się długo śpi to jesteśmy bardziej zmęczeni, rozleniwieni więc w pewnym sensie mniej myślimy - może o takie coś chodziło autorowi tej hipotezy

   Usuń
 3. ciekawa notka. ja zawsze tak odliczam sobie kiedy wstane ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciężko się wstaje szczególnie zimą, ale ważna jest samodyscyplina ;p

  OdpowiedzUsuń
 5. najprostszy sposób na wstanie? ustawić sobie jako budzik jakieś radio, nie wyłączać go gdy zadzwoni tylko patrząc w sufit słuchać go przez pare minut. prawie jak kubeł zimnej wody, tylko mniej inwazyjne ;)

  OdpowiedzUsuń