11.19.2012

Podnieś wydajność - Odłącz internet!

Internet to największy pożeracz czasu, jaki kiedykolwiek został wymyślony - potrafi trzymać cię w garści rozproszonego, przeglądającego stronę za stroną, przez kilka godzin i nawet nie zauważysz jak ten czas szybko zleciał.


Drobna rada:
Podnieś swoją wydajność - odłączał internet podczas pracy, nauki czy odrabiania lekcji.

Kiedy używasz internetu, rób to z minutnikiem. Przyjmij sobie na przykład że dajesz na każdą godzinę nauki - 15 minut użytkowania internetu, nastawiasz minutnik na 15 min, a gdy zadzwoni odłączasz internet i wracasz do nauki.


Wiem że do bardzo prosta porada, ale możesz się zdziwić jakie efekty uda ci się dzięki niej osiągnąć.

9 komentarzy:

 1. ojoj jestem ciekawa czy ktoś będzie miał na tyle determinacji, by to zrobić... lepiej żeby ktoś inny odłączył, żebyśmy sami nie mieli świadomości, bo tak to będziemy mieć w głowie myśl, że przecież o wszystkim wiemy i możemy przywrócić pierwotny stan. ale nie wątpię, że to świetny pomysł. może kiedyś spróbuję, o ile będę mieć siłę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można też poprosić kogoś aby nam zablokował hasłem, które tylko on będzie znał, dostęp do internetu, a odblokowałby nam po nauce lub wykonaniu danej czynności :)

   Usuń
 2. U nie to niemożliwe niestety. Ucząc się używam internetu. Mam taki kierunek studiów że nie da się inaczej. Co rusz prezentację, projekty, więc tylko komputer mi zostaję;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wracam do domu, jest godzina 15, włączam komputer na godzinkę bo muszę się jeszcze pouczyć, patrzę na zegarek - 18 ;)
  Kiedyś doszłam do wniosku, że tak nie może być, ograniczałam swój pobyt na komputerze co wyszło mi na dobre, ale mimo to, brakło większej motywacji i jest tak jak dawniej...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja kiedyś próbowałam odłączać, ale co chwile go na nowo podłączałam. Teraz uczę się poza domem ;d

  OdpowiedzUsuń