12.05.2012

Bądź cierpliwy

Bądź cierpliwy  - wiem, że łatwiej jest powiedzieć niż zrobić, ale problem większości z nas jest taki że oczekujemy natychmiastowych rezultatów.

Chcemy diety która da nam 5 kilo mniej w tydzień. Chcemy spłacić kredyt za mieszkanie w rok. Chcemy dostać awans po pierwszym dniu pracy. 


Kiedy myślisz o swoich celach, myśl długo terminowo. Jeśli chcesz stracić na wadzę, możesz widzieć minimalne efekty po tygodniu, ale musisz dać sobie czas by zrzucić resztę. Jeśli chcesz pobiec w maratonie, nie będziesz w stanie przygotować się noc wcześniej.

Jeśli nie widzisz rezultatów po paru dniach, nie poddawaj się - daj sobie czas. Bądź szczęśliwy z swoim postępem i dąż do celu, a rezultaty przyjdą jeśli dasz im czas. 


3 komentarze:

  1. coś o tym wiem. najlepszym przykładem jest bieganie, które tak ochoczo uprawiam. można jeszcze dodać wzmiankę o silnej woli, bo bez niej czasami brak mobilizacji. pozdrawiam, dodaję do obserwowanych i zapraszam do mnie http://tocomamdopowiedzenia.blogspot.com/ (przepraszam z góry za spam). pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja mam właśnie z tym problem - gdy coś nie daje szybkich rezultatów, zwykle się poddaję ;>

    OdpowiedzUsuń
  3. to fakt, cierpliwośc popłaca

    OdpowiedzUsuń