11.10.2012

Znajdź pracę marzeń!

Dla części ludzi, ta wskazówka może wydać się niepraktyczna, zwłaszcza jeżeli wykonujesz monotonną pracę, której nie masz ochoty robić. To właśnie dla ciebie została napisana ta wskazówka: jeśli nie cierpisz swojej pracy, albo wykonujesz ją tylko dla pieniędzy - daj jej jakiś cel, pracuj by coś osiągnąć. Jeśli musisz się zmuszać do robienia czegoś codziennie, po pewnym czasie się wypalisz i będziesz miał dość.

Co na prawdę chciałbyś teraz zrobić ? (tylko nie mów że iść spać!)
Co lubisz robić? Jaka jest twoja wymarzona praca, jak chcesz ją zdobyć? Przemyśl to, nie teraz, ale przez najbliższe kilka dni. Jeżeli potrafisz zidentyfikować swoją pracę marzeń, twoim następnym krokiem będzie plan jak ją osiągnąć.

Moje sugestie:- zrób badania 
Kto jeszcze ma taką pracę? Jak ją dostał? Jakie jest jego wykształcenie czy doświadczenie? Poszukaj w internecie, popytaj ludzi. Im więcej masz informacji tym lepiej dla ciebie!

- jakie są twoje przeszkody?
Co musisz zrobić żeby mieć wymarzoną pracę? Potrzebujesz lepszego wykształcenie? Musisz znać „właściwych” ludzi? Musisz zdobyć jakieś umiejętności czy po prostu wysłać podanie?

- zrób plan

Wypracuje jakieś rozwiązanie jak ominąć przeszkody. Jeżeli potrzebujesz wykształcenia, nie będziesz w stanie osiągnąć swojej wymarzonej posady w ciągu jednej nocy, ale jeśli nie zaplanujesz swoich działań możesz jej nigdy nie osiągnąć. Podążaj ścieżką do swojego sukcesu!

- przejdź do działań!
Nie czekaj aż okazja walnie cię w głowę! Rusz się i złap okazję! Może i twój plan wydaje się nie osiągalny, ale jak będziesz uparcie dążył do swoich postanowień z listy, pewnego dnia spełnisz swoje marzenie.

- bądź wytrwały!
Nie poddawaj się bo zostałeś odrzucony kilka razy (albo nawet wiele czy mnóstwo). Pukaj od drzwi, dzwoń, nie poddawaj się! Osoba, która jest niepohamowana wygra nad osobą, która rezygnuje.


9 komentarzy:

 1. Czyli ogólna analiza i planowanie :) mnie na szczęście to jeszcze nie dotyczy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobre rady :)

  OdpowiedzUsuń
 3. większość z tych punktów wykonuję ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobry post. Ja mysle, ze nalezy podazac za swoja pasja ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba muszę zmienić pracę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wychodzi na to, że mam pracę marzeń... a właściwie to aż dwie - jedna z ludźmi, a druga w domu ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na punkcie pierwszym się zatrzymałam... Nie wiem czego chcę :P Ale na pewno jak będę wiedzieć, to dalsze wskazówki wezmę do serca.

  OdpowiedzUsuń