10.16.2012

Jak zorganizować życie?

Chciałbym wam przedstawić kilka rad jak można w łatwy sposób zorganizować sobie życie.

1. Używaj kalendarza.
Może i to banalny sposób ale chyba najbardziej skuteczny. Kalendarz możemy dowolnie dostosowywać do naszych potrzeb, używać kolorowych zakreślaczy do stopniowania ważności naszych zadań np. czerwony to zadania najważniejsze, zielone średnio ważne, a żółte najmniej ważne. Na rynku istnieje tyle różnych kalendarzy że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

2. Priorytety!
Dość ważną rzeczą podczas organizowania swoich spraw są priorytety, chodzi mi o to aby każdy zastanowił się przed zabraniem się za nasze sprawy co ja dla nas ważne w danym momencie, czy dzisiaj jest dla mnie ważna nauka bo jutro mam sprawdzian czy muszę posprzątać dom bo cały zarósł brudem.

3. Lista zadań.
Lista zadań jest według mnie najbardziej pomocna przy organizacji. Po prostu wstając rano weź kartkę i długopis i spisz rzeczy jakie chciałbyś dzisiaj zrobić. Następnie po wykonaniu danej rzeczy skreśl ją z listy.

4. Jedna rzecz na raz!
Rób jedną rzecz na raz! Nie śpiesz się, zrób to raz a porządnie!

5. Teraz!
Pamiętaj aby nigdy, przenigdy nie odkładać swoich spraw na później. Odkładając wszystko na "kiedyś" możesz tego nigdy nie zrobić, zapomnisz o tym, a może nawet się stać tak że po jakimś czasie będziesz tak przytłoczony zaległymi sprawami że nie dasz rady tego ogarnąć.

6. Wszystko ma swoje miejsce.
Pamiętaj o tym aby wszystko w twoim życiu jak i w twoim domu miało swoje miejsce.

7. Prostota jest lepsza!
Miej mniej rzeczy, nie chodzi mi tu abyś pozbywał się całego majątku ale o to abyś usiadł w swoim pokoju, rozejrzał się dookoła siebie i wyrzucił wszystkie te rzeczy, które cię denerwują lub od paru lat leżą gdzieś a półce i zbierają kurz.

8. Wyłącz rozpraszacze
Pamiętaj o tym aby podczas pracy czy też nauki wyłączyć wszystkie rzeczy, które cię rozpraszają np. komórka, telewizor itp.

9. To twoje życie!
Ostatnią i najważniejszą radą jest to abyś pamiętał że to twoje życie! Ty je kontrolujesz i możesz zrobić z nim co zechcesz jeśli tylko nie ograniczasz swoimi decyzjami innych (i odwrotnie). Nie słuchaj złośliwych komentarzy innych, nie zwracaj uwagi na ich nie koniecznie miłe komentarze żyj swoim życiem i nie daj się wykorzystywać!

10 komentarzy:

 1. No to jutro idę po kalendarz i zakreślacze :D
  Obserwuję

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna lista. Zdecydowanie mozna w ten sposob ulatwic zycie :) Dziękuje za komentarz i zapraszam ponownie, nowa notka; )

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny plan:D
  Zapraszam do mnie, nowa notka:)

  OdpowiedzUsuń
 4. ważne żeby każdy pamiętał, że ma być sobą i żyć jak chce, nie patrzeć na innych, bo inni za niego życia nie przeżyją :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak to jest najważniejsze, żyć tak jak chcemy żyć i nie przejmować się plotkami i komentarzami innych osób

   Usuń
 5. 'Wszystko ma swoje miejsce' ha, ha, ha ;] Nigdy mi to nie wyjdzie

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobre rady, ale chyba jestem zbyt chaotyczną osobą ;p Próbowałam korzystać z kalendarza, ale wyszło na to, że służył tylko do zapisywania dat wyścigów, lista też się nie sprawdzała ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to może aplikacja no komórkę ? lub zawsze można zapisywać "listę zadań" na ręce :)

   Usuń