7.18.2013

Dlaczego inni ludzie prawie zawsze odnoszą sukcesy?

Ludzie odnoszący ciągle sukcesy mogą być inteligentni, możliwe że mają dobre znajomości, które potrafią wykorzystać lub po prostu są otwarci na to co przyniesie świat i mają szczęście.

Jednak jest wiele czynników, które sprawiają że ci ludzie odnoszą sukcesy w każdej dziedzinie swojego życia.

Możemy bardzo poprawić nasze życie ucząc się od ludzi, którzy przeżyli je przed nami.

Oni podejmują decyzję i działają.
Dobra decyzja czy zła, oni i tak ją podejmują. Jest to o wiele lepsze niż nie podejmowanie żadnej decyzji i nie działanie w ogóle.

Robią rzeczy, których nawet nie lubią.
Myślę że jest to bardzo ważny czynnik, wielu z nas przestaję wykonywać daną czynność jeżeli nam się nie spodoba lub nie przynosi oczekiwanych przez nas rezultatów.
Człowiek odnoszący sukcesy wykonuje wszystkie czynności obojętnie czy mu się podobają czy nie, ale najważniejsze jest to że przynoszą genialne rezultaty w długim okresie czasu.
Robią jedną rzecz na raz.
Nie staraj się pracować jak kombajn wielofunkcyjny, to jedynie może wprawić Cię w zakłopotanie i zdezorientować. Wykonuj jedną rzecz na raz, staraj się ją zrobić najlepiej jak potrafisz. Poświęć się jej w 100%

Mają pozytywne nastawienie.
Negatywne nastawienie może być bardzo ograniczające i wyniszczające. Pozytywne nastawienie może natomiast otworzyć nam wiele dróg do lepszego rozwoju, otworzyć nasz umysł na nowe doświadczenia. Ono pomaga w ciężkich momentach oraz gdy osoba negatywnie nastawiona widzi problem, ta pozytywnie nastawiona widzi okazje.

Nie pozwalają aby złapał ich strach.
Oni pokonują strach i niszczą potwora kiedy tyko ten się pojawi. A może po prostu są odporni na strach lub posiadają inne dziedziny życia w których mogą ten strach uwolnić.

Znaleźli swój cel w życiu.
Napędzają się celami z wewnątrz a nie z zewnątrz. Robią to na co mają ochotę, spełniają swoje pragnienia, a nie naśladują innych, ktoś coś zrobił to ja też musze lub zrobię tak bo tak wypada.

Michael Jordan i Stephen King wymyślili co chcą robić w życiu i to robią.

Celem dla nich jest coś co mogą zawzięcie wykonywać i motywować się nim, gdy inni wielokrotnie zmieniają zdanie, swoje cele, oni trzymają się jednej rzeczy, która prowadzi ich do sukcesu.

Nie rozpraszają się.
Skupiają się całkowicie na rzeczywistości i robią co ważne oraz co musi być zrobione.  Czysto i przejrzyście kierują swoim życiem.

Cenią wysoko swój czas i dobrze go wykorzystują.
Większość ludzi nie szanuje swojego czasu i marnuje znaczną jego część (tak jak ja ostatnio) ludzie, którzy odnoszą sukcesy mają jasno wyznaczone cele, do których dążą i nie mogą sobie pozwolić na marnowanie czasu. Starają się wykorzystać każdy swój dzień w jak najlepiej i najbardziej efektowny sposób.

Genialnie się komunikują.
Większość rzeczy, które robimy w swoim życiu zależy od innych ludzi. Dlatego bardzo przydatne są umiejętności, które pozwolą nam się dobrze komunikować z ludźmi nas otaczającymi. Na szczęście tego typu umiejętności są rzeczą, którą każdy może a nawet powinien się nauczyć.

Mają otwarte umysły.
Skupiają się na nauce i samodoskonaleniu, otwierają swoje umysły na sugestie, nową wiedzę, nowe informacje, która doskonale wykorzystują w osiąganiu swoich celów.

Wydaje mi się że każdy z nas jest dobry w jednym lub kilku z wyżej wymienionych obszarów, jednak tak naprawdę trzeba być obeznanym po trochę w każdym z nic aby być człowiekiem sukcesu. 

14 komentarzy:

 1. Lubimy zazdrościć innym zamiast samemu zabrać się do pracy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z tym, co napisałeś! Jest wiele czynników, które pomagają nam osiągać sukces. Polemizowałabym tylko z tym "znaleziemiem celu". Nie wiem, czy celu trzeba szukać. Znam wiele osób, które mówią, że ciągle właśnie szukają, a szukanie najczęściej kojarzy im się... z czekaniem. Czekaniem aż pomysł sam przyjdzie im do głowy, aż cel sam się "napatoczy". Cele chyba trzeba po prostu sobie stawiać, a potem do nich dążyć.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Idealnie trafiłeś ze wszystkimi punktami.
  Ja chyba powinnam popracować nad punktem związanym z robieniem rzeczy nie do końca przeze mnie lubianych...

  Pozdrawiam!:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Więc do roboty :) Stańmy się ludźmi sukcesu, obierzmy cel i dążmy do niego :D

  http://fireflyshearts.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Oh, jak miło mi się to przeczytało. Zmotywowało wręcz :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z robieniem rzeczy, których nie lubię mam największy problem! Pracuję nad tym, ale w dalszym ciągu nie potrafię zmusić się np. do samodzielnej nauki niemieckiego, który chyba istnieje na świecie tylko po to, abym go nienawidziła! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do języka niemieckiego ja mam z nim dokładnie taki sam problem. Dla mnie każde zdanie po niemiecku brzmi jak nakaz rozstrzelania.

   Usuń
 7. Robienie jednej rzeczy na raz chyba u mnie nie wypali, jestem zbyt zachłanna i muszę natychmiast wypróbować każdą rzecz, ale faktycznie dostrzegam negatywne skutki. :>

  OdpowiedzUsuń
 8. ważna rzecz, żeby skupić się na jednej sprawie, a nie wszystko na raz :) ja się często tak gubię :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgadzam się z tym co napisałeś :) U mnie najgorzej było z wiarą w siebie, odkąd trochę inaczej do siebie podeszłam i u mnie zaczęły się pojawiać drobne sukcesy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nic dodać, nic ująć. Ja jako najważniejsze dałabym - jak pisałeś - znalezienie celu w życiu, ale też determinację. To właśnie powoduje sukces. No i wszystkie rzeczy wymienione w notce, wiadomo. Rozwiązanie jest proste - trzeba chcieć!

  OdpowiedzUsuń
 11. czasami jest tak, że my tych swoich własnych sukcesów po prostu nie doceniamy...

  OdpowiedzUsuń
 12. Genialny tekst. Wydrukuję sobie i powieszę sobie nad biurkiem.
  Nie tłumacz się - działaj.
  Bardzo podoba mi się zdanie ; "Większość rzeczy, które robimy zależy od innych ludzi". 100 %.

  OdpowiedzUsuń
 13. Do mnie to nie przemawia.
  Dlaczego człowiek odnosi sukcesy? Bo wierzy w nie! A to pierwszy krok do celu. Oraz to, że dążymy i działamy jakoś w tym kierunku.
  Rzeczy, które robimy, zależą tylko od nas! Bo my kreujemy naszą rzeczywistość.

  OdpowiedzUsuń